Kiemelt hírek

Tisztelettel meghívjuk az „Extrém csapadék és villámárvíz monitoring, előrejelzés és korai figyelmeztető rendszer fejlesztése a Magyar-Szerb határon átnyúló régió városi területeire„ – URBAN-PREX projekt sajtónyilvános záró konferenciájára.

"Elsősorban az időjárás az oka, hogy Szeged levegőjében magas a szálló por koncentrációja" – mondta a Délmagyarország című lapnak Gál Tamás, az Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék helyettes vezetője.

A közlemény elolvasható ITT!

A Kutatók Éjszakáján, szeptember 27-én interaktív foglalkozást tartott kisiskolásoknak Dr. Gulyás Ágnes biológia-földrajz szakos tanár az SZTE TTIK Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszékén. Az óvodások, az első és második osztályos gyerek az időjárás és az évszakok váltakozását ismerték meg játékos formában.

Az Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék 2018-as Kutatók Éjszakája rendezvénysorozat keretében meghirdetett programjai

2019. szeptember 27.

Kövessétek az SZTE Földtudomány szak Instagram oldalát!

Az SZTE TTIK és az SZTE Tehetségpont pályázatot hirdet középiskolák számára az SZTE TTIK Kutatóiskolája cím és támogatás elnyerésére a 2019/2020-as tanévre.

Csapadék és villámárvíz monitoring, előrejelző, online tájékoztató és figyelmeztető rendszert építenek ki a magyar-szerb határ menti régiók városaiban. A Szegedi Tudományegyetem projektje jelentősen segítheti az extrém „csapadékesemények” idején a városlakókat a személyes szintű védekezésben, és támogatja a helyi döntéshozókat, közműszolgáltatókat az esetleges válsághelyzetek kárainak enyhítésében.

Nyilvánosságra hozta a világ legjobb egyetemeinek tudományterületi rangsorait a Quacquarelli Symonds (QS). A listán a Szegedi Tudományegyetem több képzése is a legjobbak között szerepel.

A legjobb vidéki egyetem a Szegedi Tudományegyetem – ezt támasztja alá a HVG legújabb felsőoktatási rangsora is. A szegedi egyetem mind az intézményi, mind a képzési területi rangsorokban előkelő helyeken szerepel.

Földtudományi alapszak (BSc)

Földtudomány mesterszak (MSc)