Kiemelt hírek

Az évkezdéshez legfontosabb információkat itt találjátok

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 275 hallgatót és oktatót díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes művészeti és kutatómunkájukért.

88 doktor vehette át oklevelét a 2019/2020-as tanév őszi félévének végén, 2020. január 24-én a Szegedi Tudományegyetemen. Az egyetem hagyományos oklevélátadó ünnepségén 19-en habilitált doktori oklevelet, 69-en pedig PhD fokozatot vehettek át az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

Kövessétek az SZTE Földtudomány szak Instagram oldalát!

Nyilvánosságra hozta a világ legjobb egyetemeinek tudományterületi rangsorait a Quacquarelli Symonds (QS). A listán a Szegedi Tudományegyetem több képzése is a legjobbak között szerepel.

A legjobb vidéki egyetem a Szegedi Tudományegyetem – ezt támasztja alá a HVG legújabb felsőoktatási rangsora is. A szegedi egyetem mind az intézményi, mind a képzési területi rangsorokban előkelő helyeken szerepel.

Földtudományi alapszak (BSc)

Földtudomány mesterszak (MSc)