Kiemelt hírek

Az SZTE Alma Mater szervezésében megtartott előadás a klímaváltozásról.

2020. Október 15-20. között változatos tanácsadási kínálattal várja az érdeklődőket az SZTE Felkészítő Napok. Pályatervezés, CV tanácsadás, interjúszimuláció is szerepel a programok között.

2020. szeptember 25-én 11 órakor, a TTIK Bolyai Intézet, Bolyai termében ünnepélyes keretek között került sor a 2020 évi kari kitüntetések, díjak, elismerések átadására.

Az évkezdéshez legfontosabb információkat itt találjátok

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 275 hallgatót és oktatót díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes művészeti és kutatómunkájukért.

88 doktor vehette át oklevelét a 2019/2020-as tanév őszi félévének végén, 2020. január 24-én a Szegedi Tudományegyetemen. Az egyetem hagyományos oklevélátadó ünnepségén 19-en habilitált doktori oklevelet, 69-en pedig PhD fokozatot vehettek át az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

Kövessétek az SZTE Földtudomány szak Instagram oldalát!

Nyilvánosságra hozta a világ legjobb egyetemeinek tudományterületi rangsorait a Quacquarelli Symonds (QS). A listán a Szegedi Tudományegyetem több képzése is a legjobbak között szerepel.

A legjobb vidéki egyetem a Szegedi Tudományegyetem – ezt támasztja alá a HVG legújabb felsőoktatási rangsora is. A szegedi egyetem mind az intézményi, mind a képzési területi rangsorokban előkelő helyeken szerepel.

Földtudományi alapszak (BSc)

Földtudomány mesterszak (MSc)