Kiemelt hírek

A március 11-én kihirdetett országos veszélyhelyzet kapcsán még aznap azonnali intézkedéseket vezetett be a Szegedi Tudományegyetem: március 12-13. napjára oktatási szünetet rendeltek el, március 14. és március 22. között tavaszi szünetet tartanak. Az egyetem visszavonásig távoktatásra áll át. Minden magyar állampolgár hallgató március 13-ig köteles az egyetemi kollégiumokból kiköltözni és otthonába hazatérni.

A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében a fenntartó döntésére figyelemmel – a hallgatók személyes biztonságát szem előtt tartva – a Szegedi Tudományegyetem 2020. március 12-13. napjára rektori (oktatási) szünetet rendelt el.

Továbbá tájékoztatom, hogy Dr. Mucsi László Dékán úr 2020. március 14. (szombat) napra dékáni szünetet rendel el a levelező képzés vonatkozásában!

A Kínában felbukkant koronavírus okozta fertőzés terjedésével kapcsolatban újabb intézkedéseket rendeltek el a Szegedi Tudományegyetemen. A mintegy 30 ezres egyetemi közösség egészségének megóvása érdekében rektori és kancellári körlevelet adtak ki, amelyben – többek között – a veszélyeztetett területről visszaérkezők munkavégzés és óralátogatás alóli mentesítését és a kiutazások mellőzését kérik. Az egyetemen felállított szakmai stáb tájékoztatása szerint azonban Szegeden eddig nem azonosítottak koronavírussal fertőzött beteget.

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 275 hallgatót és oktatót díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes művészeti és kutatómunkájukért.

88 doktor vehette át oklevelét a 2019/2020-as tanév őszi félévének végén, 2020. január 24-én a Szegedi Tudományegyetemen. Az egyetem hagyományos oklevélátadó ünnepségén 19-en habilitált doktori oklevelet, 69-en pedig PhD fokozatot vehettek át az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2020. szeptemberben induló képzések. Jelentkezési határídő: 2020. február 15.

Tisztelettel meghívjuk az „Extrém csapadék és villámárvíz monitoring, előrejelzés és korai figyelmeztető rendszer fejlesztése a Magyar-Szerb határon átnyúló régió városi területeire„ – URBAN-PREX projekt sajtónyilvános záró konferenciájára.

Kövessétek az SZTE Földtudomány szak Instagram oldalát!

Nyilvánosságra hozta a világ legjobb egyetemeinek tudományterületi rangsorait a Quacquarelli Symonds (QS). A listán a Szegedi Tudományegyetem több képzése is a legjobbak között szerepel.

A legjobb vidéki egyetem a Szegedi Tudományegyetem – ezt támasztja alá a HVG legújabb felsőoktatási rangsora is. A szegedi egyetem mind az intézményi, mind a képzési területi rangsorokban előkelő helyeken szerepel.

Földtudományi alapszak (BSc)

Földtudomány mesterszak (MSc)