Friss hírek

Dr. Péczely György, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Földrajzi és Földtudományi Intézet Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszékének egykori vezetője tiszteletére avattak emléktáblát május 4-én a BTK Egyetem utcai épületében.

A Szegedi Tudományegyetem ismét meghirdeti az SZTE Innovációs Díj pályázatot. Az egyetemi kutatók és hallgatók pályamunkáit 2019. március 18. éjfélig várják.

Magyarország legzöldebb egyeteme, a Szegedi Tudományegyetem takarékossági okokból 2018. december 22-től 2019. január 2-ig épületeit bezárja, működésüket szünetelteti, kivéve azon intézményeket ahol egészségügyi vagy közoktatási feladat ellátás folyik. Az egyetemi hivatalok 2019. január 2-án, szerdán kezdik meg működésüket.

Tanszékünk honlapja 2018 júniusában megújul.

A Földrajzi és Földtudományi Intézet hallgatói Európa 14 országában vehetnek részt részképzésben.