kutatok_ejszakaja_nyito

Hatalmas érdeklődés övezte a Kutatók Éjszakáját az SZTE-n

A Szegedi Tudományegyetem idén több mint 300 programmal várta az érdeklődőket 2021. szeptember 24-én. A Kutatók Éjszakáján megnyíltak a laborok a látogatók előtt, akik színes és látványos kísérleteket követhettek figyelemmel. Képgaléria.

A Kutatók Éjszakáját 2005 óta rendezik meg. A Szegedi Tudományegyetem szeptember 24-én, 334 programot kínált az érdeklődők számára.

Szórakoztató, inspiráló előadásokon, kísérleteken, laborbejárásokon és játékos programokon keresztül minden korosztály megismerkedhetett a tudományos kutatás számos új eredményével. Az Európai Unió Bizottságának Marie Skłodowska-Curie Akciói által kezdeményezett rendezvény legfontosabb célja, hogy a kutatók és fejlesztők sokszínű munkája vonzóvá váljon a fiatalok számára – fiúknak és lányoknak egyaránt.

Ezúton is köszönjük minden Szervező munkáját!