Pontszámítás a felsőoktatási szakképzésre jelentkezőknél

A felsőoktatási szakképzésekre jelentkezők pontjait az alapképzésre jelentkezőkéhez hasonlóan számítják - azzal a különbséggel, hogy lehetőségük van a tanulmányi pontjaik duplázására is.

A felsőoktatási szakképzésre jelentkezők összpontszámát háromféle módon számolhatják:


  • a tanulmányi pontok kétszerezésével,
  • a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összeadásával,
  • az érettségi pontok kétszerezésével.


pontszamitas_F


Az igazolt eredmények alapján többféle módon (ezeket jogszabály határozza meg) is kiszámítják a jelentkező pontjait, és a felvételi összpontszám meghatározásakor automatikusan a jelentkező számára legkedvezőbbet veszik figyelembe.


Az érettségi pontokat a jelentkező érettségi bizonyítványában, tanúsítványában szereplő eredmények közül a két legjobb eredményből számítják - a felsőoktatási intézmények ugyanis jelenleg nem határozták meg külön, hogy mely érettségi tárgyból kell érettségi pontot számolni.


Ha a felsőoktatási intézmény szabályzata engedi, akkor a jelentkező felvételi pontjait a korábbi felsőfokú tanulmányai során vagy felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevele maximum 400 pontos értékelésével is meg lehet állapítani, hozzáadva a többletpontokat. Arról, hogy az adott intézményben van-e erre lehetőség, bővebben a Meghirdetett képzések menüpontban, az egyes szakok meghirdetéseinél lehet olvasni.


További információk a 2024-es felsőoktatási felvételi pontszámításról


Felsőoktatási felvételi pontszámítás 2024



forrás: felvi.hu


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Olasz_BalazsOlasz Balázs - ZMK, előadóművész – klasszikus orgona

Mindig is tudtam, hogy zenész akarok lenni, már ötévesen a rádiót hallgatva operákat énekeltem. Később jött a zongora szeretete. Általános iskolában azt mondtam, hogy zongoraművész leszek, ez annyiban módosult, hogy orgona lett belőle. Békéscsabára jártam zenei konzervatóriumba, és a nyári kurzusok során volt szerencsém Szegeden is zenélni, ekkor szerettem bele a városba. Hogy miért pont Szegedet választottam a zenei pályám szempontjából? Mert ezen az egyetemen nagyon magas színvonalúan tanítanak, és közel van a lakóhelyemhez. Plusz megtalálható a városban az a pezsgés (koncertek sorozata), amire egy zenésznek szüksége van.




vecseri-zitaVecseri Zita – MGK: környezetgazdálkodási agrármérnök

Továbbtanulásnál meg se fordult más egyetem a fejemben, csak az SZTE. A tanárok szakmailag jól felkészültek, a sok gyakorlati óra és a tanulmányi kirándulások pedig remek gyakorlatszerzési lehetőséget biztosítanak. Szeretek Szegeden egyetemista lenni, sok lehetőséget és kedvezményt kapnak a hallgatók. Kedvenc helyem a partfürdő, itt tartják a SZIN-t és az Összegyetemi gólyatábor, ami gólyáknak kötelező.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.